DaneNewsyPolecamy

Biuro Festiwalowe Impart 2016 odpowiada na naszą petycję ws. jawności

W styczniu br. wysłaliśmy petycję ws. jawności danych do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz miejskich instytucji. Otrzymaliśmy pierwszą odpowiedź, nadesłaną przez Krzysztofa Maja, dyrektora Biura Generalnego Impart 2016 odpowiedzialnego za realizację programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu.

Ze szczegółami naszej petycji zaadresowanej do urzędników, przedstawicieli miejskich spółek oraz instytucji więcej możecie się zapoznać TUTAJ. W skrócie – zaapelowaliśmy, aby magistrat oraz związane z nim jednostki zaczęły z większym zapałem udostępniać informację publiczną. Zaproponowaliśmy też, aby poszerzyć zakres informacji, na dostęp do których będą mogli liczyć wrocławianie.

Dyrektor Krzysztof Maj w odpowiedzi na naszą petycję złożył podziękowania i zgodził się z naszą ideą, że szeroki dostęp do informacji może m.in. wpłynąć na to, że wrocławianie zaczną chętniej angażować się w sprawy miasta. Niestety, nasz postulat o stworzenie dostępnego publicznie rejestru umów zawieranych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 został odłożony przez dyrektora Krzysztofa Maja w niesprecyzowaną przyszłość.

– Działania podejmowane przez Urząd Miejski Wrocławia w kierunku udostępniania rejestru umów to pierwszy krok do szerokiego dostępu do danych także w innych instytucjach we Wrocławiu. W związku z powyższym działania takie obejmować będą również Biuro Festiwalowe Impart 2016 – napisał dyrektor Krzysztof Maj.

I dodał, że w 2016 r. kierowana przez niego instytucja będzie zajmować się realizacją największych wydarzeń kulturalnych przewidzianych w ramach ESK 2016 we Wrocławiu. Stworzenie rejestru umów Biura Festiwalowego Impart 2016 zdaniem dyrektora Maja będzie zaś tak czasochłonne, że może kolidować z innymi obowiązkami wykonywanymi przez tę instytucję.

Cały list szefa Biura Festiwalowego Impart 2016 można przeczytać TUTAJ.

Projekt „Przestrzeń Wrocławia” realizowany jest w ramach programu Fundacji Batorego „Obywatele dla Demokracji” ze środków państw EOG.

***
Fot. Jakub Zasina, Wikipedia/ CC BY-SA 2.5.

Licencja Creative Commons Tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.