KomunikacjaNewsy

Wkrótce rusza kolej aglomeracyjna Kobierzyce-Wrocław

Dzisiejszego poranka, zaproszeni przez Jerzy Michalak i Bartek Świerczewski członkowie Towarzystwa: Piotr Szymański, Zbigniew Stanczyk i Aleksandra Zienkiewicz wybrali się w podróż studyjną linią 285 ze stacji Wrocław Główny do stacji Kobierzyce. Tę niedostępną dla pasażerów trasą dzielnie wiózł nas wygodny szynobus Koleje Dolnośląskie S.A. z PESA Bydgoszcz SA.

W drodze oglądaliśmy potencjalne lokalizacje stacji, rozmawialiśmy z dziennikarzami, analitykami, naukowcami, urzędnikami i mieszkańcami. Pracujemy nad naszym stanowiskiem dot. rozlokowania stacji, jednocześnie jesteśmy przeszczęśliwi z sytuacji, w której ta linia – także w efekcie naszych kampanii – będzie ponownie uruchomiona!

Przed rewitalizacją wiele ważnych pytań, na które ma odpowiedzieć studium wykonalności. Ile będzie mijanek? Ile kursów na godzinę da się zmieścić w trasie o jednym torze? Czy uda się zmieścić w budżecie rewitalizację drugiego toru w obrębie Wrocławia? Jak blisko idealnego taktu co 20 minut, choćby w szczycie, uda nam się znaleźć? I wreszcie, gdzie powinny stanąć nowe przystanki – kiedy w wielu budynkach dawnych stacji mieszkają już ludzie?

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych – najbliższe już jutro o 17:00 w Szkole Podstawowej nr 23, ul. Przystankowa 32.

Polecamy także naszą analizę potencjalnego rozmieszczenia przystanków kolei miejskiej we Wrocławiu sprzed roku: http://www.hipermiasto.com/…/gdzie-powinny-powstac-przysta…/

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie