DaneNewsyPolecamy

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu odpowiada na petycję ws. jawności

Mamy odpowiedź wrocławskiego Zarządu Zieleni Miejskiej na przesłaną przez nas w styczniu br. petycję ws. jawności.

W dokumencie podpisanym przez dyrektora ZZM we Wrocławiu Pana Krzysztofa Działę czytamy, że kierowana przez niego instytucja nie będzie publikowała odpowiedzi na przesyłane do niej skargi oraz wnioski. Powód? Tematyka zgłaszanych spraw często dotyczy spraw prywatnych, z danymi osobowymi osób je składających. Dyrektor Działa zastrzegł jednak, że osoby chcące, aby odpowiedzi przesłane na ich skargi lub wnioski mogą zadeklarować, iż życzą sobie opublikowania ich w Biuletynie Informacji Publicznej ZZM.

W piśmie czytamy również, że ZZM dba o odpowiednie udostępnienie danych związanych z prowadzonymi przetargami, zawieranymi umowami oraz opracowywanymi koncepcjami zagospodarowania przestrzeni. Dyrektor Krzysztof Działa wskazuje, że dokumentację tego typu można znaleźć na stronie internetowej ZZM. Są na niej dostępne również materiały archiwalne, sięgające 2010 r. i dotyczące prowadzonych przez instytucję przetargów.

Odpowiedź Zarządu Zieleni Miejskiej na petycję ws. jawności: PRZECZYTAJ

Projekt „Przestrzeń Wrocławia” realizowany jest w ramach programu Fundacji Batorego „Obywatele dla Demokracji” ze środków państw EOG.

***

Na zdjęciu: Park Południowy we Wrocławiu (fot. Nova, Wikipedia/ CC BT 3.0.)

Licencja Creative Commons Tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.