NewsletterPolecamyPrzemek FIlar

Przemek Filar: podsumowanie tygodnia we Wrocławiu #10

Wrocław – podsumowanie wydarzeń minionego tygodnia, autor: Przemysław Filar, założyciel i prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia.

W zeszły weekend byliśmy na Kongresie Ruchów Miejskich na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim:

Rozpoczęły się konsultacje dotyczące standardów pieszych. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału!

Polskie przepisy dotyczące odległości drzew od krawędzi jezdni nie różnicują dróg względem tego, czy znajdują się na terenie zabudowanym czy poza nim. Dlatego we Wrocławiu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta jest przeciw sadzeniu drzew bliżej niż 3 m od krawędzi jezdni. Katowice pokazują jednak, że można inaczej:

Niektórzy nie lubią tramwajów, ponieważ jak się sądzi – hałasują. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tramwaje hałasują tylko wtedy, gdy źle utrzymane są torowiska. Tak, niestety, jest we Wrocławiu:

Lublana to Zielona Stolica Europy 2016. Do tego tytułu aspiruje też Wrocław. Warto podpatrzyć, jak stolica Słowenii poradziła sobie z indywidualnym ruchem samochodowym:

Trwają konsultacje dotyczące powiększenia stref płatnego parkowania:

Przemek Filar o planowanej podwyżce cen biletów MPK:

Władze miasta Poznania tłumaczą, dlaczego buspasy się opłacają:

Przemek Filar o galeriach handlowych w polskich miastach:

Władze Wrocławia likwidują torowisko w ul. Kościuszki. Po tym zabiegu szyny na Kościuszki nie będą obniżać oceny średniego stanu wrocławskich torowisk. Ich ocena podwyższy się bez żadnych działań naprawczych czy infrastrukturalnych!

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie