Wrocław Przedmieście Oławskie

Wybory do Rad Osiedli: mieszkańcy do RO Przedmieście Oławskie

Przedmieście Oławskie jako jedyne nie miało w tej kadencji swojej rady. Nie znalazło się dość chętnych kandydatów. W tym roku mieszkańcy uaktywnili się z nawiązką – do Rady Osiedla startuje aż 66 osób na 21 miejsc. 

Okręg wyborczy nr 1:

Magdalena Graszewicz (pozycja nr 7)

Joanna Szumiela (pozycja nr 24)

Okręg wyborczy nr 2:

IMG_2985 (1)Agnieszka Imiela (pozycja nr 9), stowarzyszenie Akcja Miasto – 44 lata, menedżerka kultury i kierowniczka Fundacji Bente Kahan. Przedmieście Oławskie nie jest kojarzone z przyjaznym otoczeniem. Chcę to zmienić. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo. Chciałabym, żeby na ciemnych podwórkach pojawiło się światło, a przejścia dla pieszych były doskonale widoczne i w odpowiednich miejscach. Będę też zabiegać o to, by podczas rewitalizacji na osiedlu pojawiła się zieleń i miejsca przyjazne mieszkańcom. Na co dzień jeżdżę rowerem, więc naturalnie przyjrzę się temu, jak możemy ułatwić rowerzystom poruszanie się po jezdniach Przedmieścia. Pracuję jako menedżerka kultury i kierowniczka Fundacji Bente Kahan, a po godzinach spełniam się jako społeczniczka – jestem członkinią Społecznej Rady ds. Polityki Rowerowej przy Prezydencie Wrocławia i wiceprezeską Stowarzyszenia Akcji Miasto. Jego członkowie na co dzień próbują poprawiać Wrocław, bo chcą, by był miastem przyjaznym, bezpiecznym i pięknym.

Moją pasją jest fotografowanie, a że fotografuję głównie Wrocław (na przykład w drodze do pracy), dostrzegam w jak ciekawym miejscu żyję, a jednocześnie odkrywam wszelkie usterki i niedogodności.

 

Agnieszka Dubaniowska (pozycja nr 4) 

Mirosława Greś – Owsiak (pozycja nr 8)

Michał Przybyło (pozycja nr 14), stowarzyszenie Akcja Miasto

Okręg wyborczy nr 3:DSC01306_bardziej kwadrat Łukasz Kopeć

Łukasz Kopeć (pozycja nr 3), stowarzyszenie Akcja Miasto – aktywista z Akcji Miasto, autor projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkaniec Przedmieścia Oławskiego od 1998 r. Geograf z Uniwersytetu Wrocławskiego, zwolennik zrównoważonego organizowania przestrzeni.

Przemysław Kopeć (pozycja nr 4)

Adam Skrzyszewski (pozycja nr 12)

Jacek Sterczewski (pozycja nr 13)

Maria Weber (pozycja nr 19)


 

Zdjęcie Agnieszki: Piotr Spigiel

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie