NewsyPolecamyWrocław Plac Grunwaldzki

W sobotę 23 września: Zielony Piknik na Bulwarze Joliot-Curie

W ten weekend nastąpi inauguracja realizacji projektu „Drzewa dla Wrocławia”, zwycięzcy zeszłorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę 23 września po 11:00 zostaną posadzone platany na Bulwarze Joliot-Curie.

Na to wydarzenie zapraszają wrocławian Stowarzyszenie „miastoDrzew” i Fundacja EkoRozwoju.

Platany posadzi specjalistyczna firma, ale każdy, kto się zjawi, będzie miał szansę w tym pomóc. Dla dzieci zostaną przygotowane małe konewki, by mogły podlać drzewka. O znaczeniu drzew i tym, jak je sadzić i pielęgnować, by dobrze rosły, opowie Dominika Krop-Andrzejczuk z pracowni iKropka – Architektura Krajobrazu.

Dla dzieci zostały przygotowane dodatkowe atrakcje: samodzielne wykonywanie przypinek (z symbolami liści, zwierząt lub logo tegorocznego ogólnomiejskiego projektu #ZieleńDlaWrocławia pod szyldem stowarzyszenia „miastoDrzew”) oraz wyklejanie kolaży z zasuszonych liści.

Na gości czekać będzie też mały poczęstunek, a rozgrzewającą kawę zapewni mobiCafé ☕

Podczas pikniku będzie można zapoznać się także z tegorocznym ogólnomiejskim projektem #675 „Zieleń dla Wrocławia – parki kieszonkowe, nasadzenia, enklawy zieleni w całym mieście!” oraz innymi zielonymi projektami tegorocznej edycji WBO. Będzie można porozmawiać z ich liderami, jak również oddać na nie swoje głosy.

– „Drzewa dla Wrocławia” były w zeszłym roku projektem, który zebrał największe poparcie. Pokazuje to, jak ważne są dla wrocławian w ich najbliższym otoczeniu te najbardziej niezwykłe z roślin. Dlatego też chcieliśmy włączyć mieszkańców w realizację tego projektu. – mówi Aleksandra Zienkiewicz, liderka projektu #710 z 2016 r. i jednocześnie przewodnicząca stowarzyszenia „miastoDrzew”, które od trzech lat działa na rzecz zieleni we Wrocławiu.

Piknik będzie zlokalizowany na wysokości Audytorium Chemii, potrwa do godziny 14, a bulwar wzbogaci się o osiem nowych drzew – platanów, szczególnie kojarzonych z Wrocławiem, a zwłaszcza nabrzeżami w centrum miasta.

Wydarzenie na Facebooku.

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie