KomunikacjaNewsyPolecamy

Rowerzyści wjadą na ul. św. Doroty we Wrocławiu!

Wydział Inżynierii Miejskiej we wrocławskim magistracie zaakceptował nasz wniosek, by po ul. św. Doroty mogli jeździć rowerzyści. Urzędnicy informują, że przystąpią do prac, które pozwolą wcielić w życie zaproponowane przez nas rozwiązanie.

O naszym wniosku ws. rowerowej ul. św. Doroty we Wrocławiu pisaliśmy niedawno na naszych łamach. Z przyjemnością zauważamy, że odpowiedź Wydziału Inżynierii Miejskiej w magistracie nadeszła szybko, bo już kilkanaście dni od daty złożenia przez nas propozycji. A co najważniejsze, urzędnicy zaakceptowali nasz pomysł.

Ulica św. Doroty położona jest pośród gęstej tkanki miejskiej, co sprawia, że rzeczywiście dla rowerzystów może ona być alternatywną wobec ul. Świdnickiej lub ul. Zamkowej. Ulica jest też wystarczająco szeroka, by mogła pomieścić pieszych oraz rowerzystów – czytamy w odpowiedzi Wydziału Inżynierii Miejskiej.

Urzędnicy zadeklarowali, że ul. św. Doroty zostanie włączona do rowerowej mapy Wrocławia. Ale najpierw musi powstać jej spójne połączenie z ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Świdnicką, ul. Modrzejewskiej, pl. Franciszkańskim oraz ul. Franciszkańską. To sprawia, że – jak twierdzi Wydział Inżynierii Miejskiej – na dziś niemożliwe jest podanie dokładnego terminu udostępnienia ul. św. Doroty we Wrocławiu dla rowerzystów.

Odpowiedź Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego na nasze pismo ws. ruchu rowerowego na ul. św. Doroty: PRZECZYTAJ

Projekt „Przestrzeń Wrocławia” realizowany jest w ramach programu Fundacji Batorego „Obywatele dla Demokracji” ze środków państw EOG.

***
Na zdjęciu: wlot w ul. św. Doroty widziany z ul. Kazimierza Wielkiego (screen via Mapy Google).

Licencja Creative Commons Tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.