Gorący tematPrzestrzeńŚrodowiskoWBO

WBO2018: Park im. Leonarda da Vinci #220

Osiedle Gądów Mały po raz kolejny walczy o park dla swoich mieszkańców. Stanowiłby on piękną i potrzebną enklawę zieleni, wśród której można wypocząć. By została zrealizowana, wystarczy wybrać projekt nr 220 wśród projektów małych rejonowych we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Projekt ma na celu rewitalizację i przekształcenie zaniedbanego terenu w park z polaną, łąką kwietną dla owadów zapylających oraz tyrolską zjeżdżalnią linową. Zieleniec inspirowany będzie twórczością Leonarda da Vinci oraz historią osiedla Gądów Mały (kiedyś był tu port lotniczy). Połączy funkcję edukacyjną, rekreacyjną i wypoczynkową. Teren zajmuje powierzchnię 8810 m2 i położony jest w centrum osiedla na działce nr 5/400, pomiędzy Bulwarem Dedala i ulicami Drzewieckiego i Bajana.

2 usytuowanie kopia

Planowany park w niedalekiej przyszłości stanie się idealnym miejscem dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W parku znajdą się plansze edukacyjne opisujące twórczość Leonarda da Vinci oraz historię osiedla. Prace pielęgnacyjne na istniejącej roślinności, a także nowe nasadzenia drzew, krzewów oraz kwiatów dadzą poczucie ucieczki od wzroku przechodniów oraz wytchnienia od codziennych obowiązków. W ciszy i spokoju będzie można wypocząć na planowanych wygodnych ławkach z oparciami wśród pachnących kwiatów lawendy oraz ziół, w cieniu wysokich drzew, w oderwaniu od wielkomiejskiego zgiełku.0001Wrocław boryka się z problemem smogu, a osiedle Gądów Mały jest białą plamą na mapie zieleni, dlatego posiadanie parku jest bardzo istotne dla jego mieszkańców. Projekt zgodny jest z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego osiedla, który przewiduje na całym obszarze zieleń rekreacyjną. Ponadto projekt jest spójny z założeniami aplikacji Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy.

do Parku Da Vinci plansza

Koncepcja parku została w tym roku przygotowana przez członkinie koła naukowego SKN Architektury Krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach działalności koła, pod przewodnictwem Anny Freus. Jej powstanie było poprzedzone inwentaryzacją istniejącej zieleni.

Więcej o projekcie na Facebooku.

Podsumowanie projektu #220:

  • Projekt mały rejonowy – rejon nr 12: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł
  • KATEGORIA: zieleń/rekreacja
  • BUDŻET ZWERYFIKOWANY: 250 000 zł

Projekt na oficjalnej stronie WBO.

Tegoroczne głosowanie na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim trwa ponad dwa tygodnie (w tym trzy weekendy): od 14 września do 1 października. Głosować można tak, jak do tej pory: elektronicznie i na formularzach papierowych. Więcej informacji na stronie WBO.


Czekamy na teksty o Waszych projektach w WBO! Wyślijcie je wraz z grafikami i/lub zdjęciami na redakcja@hipermiasto.com.

 

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie