KomunikacjaNewsyPolecamy

Nasz wniosek o uwzględnienie kursów niskopodłogowych na tablicach ITS we Wrocławiu

Elektroniczne tablice informacyjne na wrocławskich przystankach powinny informować o tym, czy dany autobus lub tramwaj jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wniosek o wprowadzenie takiego rozwiązania złożyliśmy do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

O tym, czy dany wóz MPK Wrocław jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, możemy przeczytać w papierowych rozkładach jazdy dostępnych na przystankach. Tym bardziej dziwi nas, że takiej informacji brakuje w elektronicznych tablicach, będących częścią systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Cel ich obecności na ulicach Wrocławia jest prosty: mają ułatwiać życie mieszkańców miasta oraz turystów. Tym bardziej DIP powinien być bardziej otwarty na potrzeby osób dotkniętych niepełnosprawnością.

Według nas, wdrożenie podobnego systemu nie wymagałoby szczególnej pracy – wystarczy określić symbol i skorelować pojawianie się tego symbolu z obecnymi przecież w rozkładzie jazdy oznaczeniami niskopodłogowości.

Docelowo zaś, wszystkie wozy komunikacji miejskiej we Wrocławiu powinny być niskopodłogowe. To w naturalny sposób wyeliminuje konieczność informowania o tym w papierowych oraz internetowych rozkładach jazdy, a także na tablicach DIP. Ich dostępność dla osób niepełnosprawnych będzie bowiem czymś oczywistym.

Pismo do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia ws. informacji przydatnych osobom niepełnosprawnym na tablicach DIP – PRZECZYTAJ

Projekt „Przestrzeń Wrocławia” realizowany jest w ramach programu Fundacji Batorego „Obywatele dla Demokracji” ze środków państw EOG.

***
Na zdjęciu: elektroniczne tablice na przystankach w Warszawie informują, czy dany kurs komunikacji miejskiej będzie niskopodłogowy. Czas na Wrocław!

Licencja Creative Commons Tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.