Klimat na Dolny Śląsk

Zapraszamy na szkolenie prawne dla aktywistów! O wnioskach, informacji publicznej…

SZKOLENIE: PODSTAWY PRAWNE DZIAŁALNOŚCI AKTYWISTYCZNEJ

W imieniu Towarzystwa Benderowskiego zapraszamy na szkolenie połączone z warsztatami, dotyczące prawnych aspektów działania aktywistycznego. Szczególnie zapraszamy osoby młode, ale zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych.

Termin szkolenia (ZMIENIONY): 2 czerwca, godz. 17, pl. Solny 2/3 we Wrocławiu (V piętro)

Tematyka szkolenia:

  • dostęp do informacji publicznej
  • wnioski, skargi, petycje
  • obywatelska inicjatywa uchwałodawcza
  • udział organizacji w postępowaniach administracyjnych

W ramach części warsztatowej będzie przewidziane pisanie wniosków i wniosków o dostęp do informacji publicznej – stąd prośba o przyniesienie komputerów. Przewidziano catering.

Możliwe jest także poszerzenie zakresu o inne dziedziny relewantne dla działalności aktywistycznej (np. prawo o zgromadzeniach, prawo prasowe) – prosimy o określenie ewentualnych potrzeb w zgłoszeniach.

Szkolenie poprowadzi prawnik i dziennikarz Mateusz Kokoszkiewicz. Osobom spoza Wrocławia zwracamy koszty dojazdu pociągiem z terenu Dolnego Śląska.

Prosimy o zgłoszenia do 30 maja na adres benderowskie.towarzystwo@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska i numeru telefonu (informacja o przetwarzaniu danych osobowych). Liczba miejsc: 10.

Szkolenie organizowane w ramach projektu „Klimat na Dolny Śląsk” Towarzystwa Benderowskiego w partnerstwie z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Fot. Maksym Kozlenko / CC-BY-SA 4.0

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie