WBO

WBO2018: Wrocław idzie nad rzekę! #425

Wśród tegorocznych projektów ogólnomiejskich znajdziemy rewitalizację trasy nad Odrę z Parku Tołpy, przez Skwer Ludzi ze Znakiem P i ogródki działkowe. Liderka Wiktoria Matejko pisze o nim specjalnie dla nas.

Projekt nr 425 ma na celu stworzenie trasy spacerowej pomiędzy starą a nową Odrą. Trasa przebiega przez Nadodrze, Stare Miasto i Ołbin (biegnie wzdłuż ul. B. Prusa – przez Skwer Skaczącej Gwiazdy, Park Tołpy, Skwer Ludzi ze znakiem P, dalej drogą między ogrodami działkowymi do ul. Pasterskiej). Przez rzekę w tym miejscu planowana jest kładka pieszo-rowerowa na Zacisze i Zalesie. Projekt skupia się na rewitalizacji Skweru Ludzi ze znakiem P i trasy nad Odrę – najgorszego odcinka jeżeli chodzi o stan techniczny i wizualny. Jest to trasa często uczęszczana, a poprawienie jej wyglądu i bezpieczeństwa ułatwiłaby wszystkim mieszkańcom Wrocławia spacerowanie po niej. W końcu kto nie lubi spacerować nad rzekę?

PLANSZA 1

Obecnie niewiele osób wie o tym, że z Parku Tołpy nad rzekę można dostać się tak szybko. Zamiast przejścia obok ruchliwej drogi, jest możliwe przedostanie się tam zieloną ścieżką, mijając ogrody działkowe. A może być jeszcze piękniej i wygodniej! Ten niedługi odcinek prowadzący przez działki powinien jeszcze bardziej połączyć kilka wrocławskich osiedli i, co najważniejsze, wrocławian z Odrą.

Projekt skupia się na poprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu trasy spacerowej z ul. Orzeszkową – najbardziej niebezpiecznym fragmentem do przejścia, a także poprawie nawierzchni samej trasy, po której ciężko jest bezpiecznie przejść lub przejechać rowerem albo wózkiem.

PLANSZA 2

Dzięki tym działaniom dużo łatwiej będzie spacerować z psem, wyjechać na wycieczkę rowerową wzdłuż Odry, czy przejść się do jednego z kilkunastu znajdujących się nad Odrą beachbarów. Codzienne bieganie czy spokojna chwila nad brzegiem rzeki będą zdecydowanie bliżej niż dotychczas.

„Wrocław idzie nad rzekę” to projekt, dzięki któremu mieszkańcy Wrocławia będą mogli łatwiej dostać się nad rzekę lub odwrotnie – spokojną, zieloną trasą do samego centrum miasta. Rewitalizacja historycznej trasy spacerowej znacząco wpłynie na naszą okolicę.

PLANSZA 3

Więcej szczegółowych informacji i map znajduje się na Facebooku.

Podsumowanie projektu #425:

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: do 1 000 000 zł
  • KATEGORIA: rewitalizacja
  • BUDŻET ZGŁOSZONY: 1 000 000 zł
  • Lider/-ka projektu: Wiktoria Matejko

Projekt na oficjalnej stronie WBO.

Tegoroczne głosowanie na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim trwa ponad dwa tygodnie (w tym trzy weekendy): od 14 września do 1 października. Głosować można tak, jak do tej pory: elektronicznie i na formularzach papierowych. Więcej informacji na stronie WBO.


 

Czekamy na Wasze teksty o Waszych projektach w WBO! Wyślijcie je wraz z grafikami i/lub zdjęciami na redakcja@hipermiasto.com.

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie