KomunikacjaWrocław Przedmieście OławskieWrocław Stare Miasto

Akcja Miasto: Wybudujmy kładkę z Przedmieścia Oławskiego na Wzgórze Partyzantów!

Akcja Miasto przypomina o koncepcji kładki przez fosę miejską.
– Ponad 3 lata temu pokazaliśmy naszą koncepcję kładki przy Wzgórzu Partyzantów. Proponowaliśmy wtedy, żeby pracę nad nią połączyć z obchodami stulecia niepodległości. Prezydent Dutkiewicz nie chciał jednak przeznaczyć na to środków – napisała Akcja Miasto na Facebooku.
– To miejsce niemal na styku trzech osiedli: Przedmieścia Oławskiego, Starego Miasta i Przedmieścia Świdnickiego. Kładka umożliwi mieszkańcom tych rejonów wygodniejsze przemieszczanie się do pracy czy szkoły. Bardzo dobrze uzupełni niedawną inwestycję rowerową – trasę wzdłuż ul. Dworcowej. Z drugiej strony jest jedna najważniejszych tras rowerowych w centrum, czyli Promenada Staromiejska – stwierdzili aktywiści.
Jak przekonuje AM, teraz jest kolejna znakomita okazja do działania. – Wrocław za 19 mln zł wyremontuje Wzgórze. Dlatego zawnioskowaliśmy do prezydenta Sutryka, by jak najszybciej zlecić projekt kładki i zarezerwować środki na jego realizację – stwierdziła Akcja Miasto
Wrocław na pierwszy etap rewitalizacji Bastionu Sakwowego na Wzgórzu Partyzantów otrzymał 18,9 mln zł.
– Projekt tej kładki niepotrzebnie zahacza o wyspę. Rozumiem, że to ułatwienie budowy i atrakcja, ale taka wyspa to dosłownie wyspa spokoju dla zwierząt w mieście. Warto się z nią posunąć – skomentowała przyrodniczka Małgorzata Piszczek.
Działacze AM stwierdzili jednak, że ich koncepcja to tylko propozycja, a projekt powinien zostać stworzony przez magistrat.
AM przypomina też, że budowę kładki obiecał w swoim programie wyborczym prezydent Jacek Sutryk:
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, drzewo, na świeżym powietrzu i tekst „"Przerzucę kładkę ze Wzgórza nad Fosę Miejską -w kierunku Przedmieścia Oławskiego." JACEK SUTRYK program wyborczy z2018 roku”

 

 

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie