Wrocław KleczkówZabytki

Zabytkowy budynek b. gazowni i d. zarządu zieleni na Kleczkowie zostanie centrum aktywności lokalnej? Jest wniosek rady osiedla

Budynek po dawnej siedzibie Zarząd Zieleni Miejskiej przy ulicy Trzebnickiej 33 dziś stoi pusty. Co dalej z zabytkowym budynkiem należącym niegdyś do dawnej gazowni miejskiej?

Rada Osiedla Kleczków zawnioskowała do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka o pozostawienie go w zasobie gminnym i utworzenie w nim centrum aktywności lokalnej dla mieszkańców Kleczkowa.

Centra Aktywności Lokalnej  to miejsca i działania współtworzone razem z mieszkańcami, otwarte na różnorodność i solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy lub wsparcia.

– Na osiedlu bardzo brakuje miejsca, które było przestrzenią do integracji nowych i starszych mieszkańców. Nie ma dużej sali spotkań i miejsca na warsztaty, z których mogliby korzystać dzieci, młodzież i seniorzy – mówi Remigiusz Szczytko Przewodniczący Zarządu Osiedla Kleczków.

Z tego powodu rada osiedla Kleczków zawnioskowała do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka o utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej na osiedlu Kleczków, które będzie miejscem otwartym na dialog, współpracę i rozwój potencjału mieszkańców osiedla.

– Przestrzeń umożliwi budowę silnej społeczności lokalnej, która będzie służyć integrowaniu i wzmacnianiu społeczności lokalnej poprzez budowę trwałych relacji pomiędzy mieszkańcami i mieszkankami pochodzącymi z różnych części osiedla Kleczków – podsumowuje Barbara Rodzik przewodnicząca rady osiedla.

fot. System Informacji Przestrzennej Wrocław