Galeria Wroclavia: kto popiera ten kontrowersyjny projekt?
Jak Wam się podoba Galeria Wroclavia zamiast dworca PKS i skweru? Oto głosy urzędników i radnych, którzy podpisali się pod zmianą planu pod ten obiekt:
Gazeta Wyborcza pisała: „Jacek Barski, dyrektor departamentu architektury i rozwoju w magistracie, przekonywał, że urzędnicy dokładnie zapoznawali się z uwagami i analizowali różne wersje.
– W urzędzie miejskim dokładnie pracujemy nad wszystkimi uwagami, ścierają się różne koncepcje. Wspólnie uznaliśmy, że przestrzeń publiczna powinna powstać tylko w sferach wejściowych i to wystarczy.
Anna Sroczyńska z Biura Rozwoju Wrocławia także broniła pomysłu: – Gdybyśmy uważali, że kwartałowa zabudowa z ulicami wewnętrznymi jest lepsza, to byśmy je wprowadzili. Osobiście nie widzę tam kwartałów i uliczek handlowych, a wszyscy się zgodzimy, że ten teren wymaga zmian. Oczywiście, właściciel działki, jeśli zechce, może wewnętrznie podzielić teren.
Ówczesny radny Jerzy Michalak (klub Rafała Dutkiewicza), obecnie wicemarszałek województwa: – Procedura uchwalenia planu zagospodarowania jest kosztowna, więc na tym etapie nie powinno się już wprowadzać zmian. Tylko jedna wizja jest rzeczywista – ta zaproponowana przez BRW i jestem jej zwolennikiem. Jest miejsce, w którym tworzy się wizje nierzeczywiste dotyczące przestrzeni i jest nim Korea Północna.
Przewodnicząca Iwona Dyszkiewicz (PO) polemizowała: – Nie możemy wstydzić się tego, że inwestorzy budują miasto. Jestem za uchwalaniem planów zgodnie z ich życzeniami, gdyż bez nich będziemy mieli puste przestrzenie, a tego nie chcemy. Jako że sama nie pracuję jako urbanistka i nie jestem specjalistką, to zupełnie zdaję się na opinię urbanistów miejskich.”
http://wroclaw.wyborcza.pl/…/1,35771,15029175,Zielone_swiat…
Gazeta Wrocławska pisała: „radna z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza, Małgorzata Zawada, która stwierdziła, że nowy plan zawiera kompleksowe zagospodarowanie tego terenu, przede wszystkim z myślą o turystach i podróżnych. – W planie zostały zachowane walory krajobrazowe, a planowany budynek wpisuje się w śródmiejską zabudowę – przekonywała.
Tomasz Ossowicz, w odpowiedzi na zarzuty o minimalnej ilości zieleni, jaką zamierza się zostawić, tłumaczył, że reprezentacyjny plac znajduje się przed dworcem PKP od strony ul. Piłsudskiego, a od strony ul. Suchej ma być węzeł przesiadkowy. ”
http://www.gazetawroclawska.pl/…/1053872,galeria-handlowa-n…
Zdjęcie wyróżniające: investphoto.pl
Kiedyś był tam park, teraz jest galeryja handlowa jak spod autostrady, powinna się nazywac Wałek a nie Wroclawia, tyle komentarza.