Gorący tematWBOWrocław Tarnogaj

WBO2017 #32: Wzgórze Tarnogajskie – Lokalne Centrum Relaksu

Wzgórze Tarnogajskie to duży zaniedbany teren zielony. Trawa po pas i hałdy śmieci uniemożliwiają jego wykorzystanie. Mieszkańcy chcą je zamienić w Lokalne Centrum Relaksu dzięki WBO.

Na samym końcu ulicy Ziębickiej, między ogródkami działkowymi a kolejową obwodnicą towarową, znajduje się wzgórze, które powstało w wyniku rekultywacji dawnego składowiska odpadów pochodzących z pobliskiej gazowni. Formalnie nie posiada ono nazwy, a miejscowi nazywają je różnie: Wysyp, Kilimandżaro czy po prostu Tarnogajskie.

Wzgórze Tarnogajskie z lotu ptaka.
Wzgórze Tarnogajskie z lotu ptaka.

Dziś ma ono duży potencjał, który dzięki niewielkim środkom można zacząć wykorzystywać. Przede wszystkim wymaga ono uprzątnięcia i wyznaczenia ścieżek spacerowych. Niezbędne są też kosze na śmieci, by nie wróciło ono zbyt szybko do obecnego stanu, czy wygodne siedziska. W naprawdę niedużej odległości od bloków mieszkańcy mogliby odnaleźć swoją strefę relaksu.

Wzgórze mogłoby służyć wielu mieszkańcom rozbudowującego się Tarnogaju
Wzgórze mogłoby służyć wielu mieszkańcom rozbudowującego się Tarnogaju

Tarnogaj gwałtownie zmienia się z kameralnego, w dużej mierze przemysłowego osiedla, w kolejną wrocławską sypialnię.

– Wraz z kolejnymi blokami mieszkalnymi niestety nie powstają nowe „miejsca spotkań”. Wciąż brakuje tu publicznych przestrzeni w których zarówno starzy, jak i nowi osiedla mieszkańcy mogliby spędzać czas. Choć istnieją ogródki działkowe, nie stanowi to rozwiązania problemu, gdyż są one zamknięte, a ich właściciele to często mieszkańcy zupełnie innych dzielnic Wrocławia. – tłumaczy Tomasz Myszko, lider projektu i radny Rady Osiedla Tarnogaj.

– Dlatego warto oddać swój głos w tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na projekt nr 32 Wzgórze Tarnogajskie – Lokalne Centrum Relaksu – zachęca Myszko.

mapka-01

Podsumowanie projektu #32:

  • Projekt rejonowy – rejon nr 7 (Huby, Gaj, Tarnogaj)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł (duży projekt rejonowy)
  • OSIEDLE: Tarnogaj
  • KATEGORIA: zieleń/rekreacja
  • BUDŻET ZGŁOSZONY: 750 000 zł

Projekt na oficjalnej stronie WBO; wydarzenie na Facebooku.

Tegoroczne głosowanie na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim trwa ponad dwa tygodnie (w tym trzy weekendy): od 15 września do 2 października. Głosować można tak, jak do tej pory: elektronicznie i na formularzach papierowych. Więcej informacji na stronie WBO.

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie