Klimat na Dolny ŚląskŚrodowisko

Masz problem z przestrzenią, ekologią lub transportem na Dolnym Śląsku? Zgłoś go do nas!

Deweloper planuje olbrzymi budynek w górach? Zbliża się wycinka drzew? Droga zniszczy unikalny krajobraz? Nie ma przejść dla pieszych, dojazdu autobusem dróg rowerowych? Zachęcamy do kontaktu! Podejmiemy interwencje w samorządzie, dowiemy się co się dzieje, pomożemy nagłośnić sprawę. Zachęcamy do kontaktu -> info@hipermiasto.com

Towarzystwo Benderowskie prowadzi projekt „Klimat na Dolny Śląsk”, którego częścią są interwencje, podejmowane najczęściej w postaci wniosków (art. 241 kodeksu postępowania administracyjnego) lub wniosków o dostęp do informacji publicznej.

Poszczególne interwencje mogą dotyczyć np. oceny planu zagospodarowania, wniosku o zmianę takiego planu, ochrony terenu cennie przyrodniczego w planie zagospodarowania przestrzennego, poprawy informacji publicznej w gminie, konieczności budowy drogi rowerowej, reaktywacji linii kolejowych, potrzeby stworzenia strategii transportowej gminy albo stworzenia systemu komunikacji gminnej lub powiatowej.

Do tej pory podjęliśmy działania dotyczące m.in. barierek na dworcach DSDiK, dostępu do rozkładów jazdy, betonozy na pl. Słowiańskim w Legnicy czy ochrony lasów w dolnośląskich miastach. Wszystkie działania dostępne są na stronie Hipermiasto.


Fot. tytułowe – most kolejowy między Ołbinem a Karłowicami we Wrocławiu

Informacja opublikowana w ramach realizacji projektu „Klimat na Dolny Śląsk” Towarzystwa Benderowskiego w partnerstwie z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Treść dostępna na licencji CC-BY-NC-SA 4.0.

 

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie